بررسی خطاهای وردپرس و نحوه رفع آن

 وردپرس

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی خطاهای وردپرس و نحوه رفع آن بپردازیم.

وردپرس یکی از محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوای جهان است که سایت‌های زیادی بر پایه آن ساخته شده‌اند. بهتر است برای استفاده بهتر و بهینه از هاست وردپرس استفاده کنید.

هنگام استفاده از وردپرس ممکن است با خطاهایی روبه‌رو شویم که اصلا جای نگرانی ندارد و به‌راحتی قابل رفع‌اند.

در این مقاله با ما همراه باشید تا خطاهای رایج را معرفی و دلیل بوجود آمدن و رفع آنها را بررسی کنیم.

بررسی و رفع خطاهای رایج وردپرس

خطاهایی که در این مقاله به بررسی آنها می‌پردازیم عبارت اند از:

 1. خطای internal server error
 2. خطای syntax error
 3. خطای برقرار نشدن اتصال به پایگاه داده
 4. خطای صفحه سفید مرگ
 5. خطای 404
 6. خطای سایدبار
 7. خطای ویرایشگر کلاسیک متن
 8. خطای Memory Exhausted
 9. خطای عدم ورود به پیشخوان
 10. خطای رفع مشکل عدم ارسال ایمیل
 11. خطای 403 forbidden
 12. خطای عدم خروج از پیشخوان

خطای internal server error


یکی از خطاهای رایج وردپرس خطای internal server یا همان خطای 500 است. این خطا زمانی رخ می‌دهد که سرور شما با مشکلی برخورد نماید و سرور قادر به تشخیص این خطا نباشد.

در این مقاله یاد می‌گیرید تا این خطا را رفع کنید. برای بررسی و رفع خطا بر روی لینک زیر کلیک تا مشکل خود را رفع کنید.

نحوه رفع خطای 500 در وردپرس

 

خطای syntax error


این خطا زمانی رخ می‌دهد که در کدهای سایت شما تغییری به اشتباه انجام شود. مانند این که فراموش کنید که در انتهای کد خود یک کاما قرار دهید. این کار باعث می‌شود تا اسکریپت آسیب، و سایت شما با این خطا مواجه شود.

برای بررسی و رفع این خطا نیز بر روی لینک زیر کلیک کنید.

نحوه رفع خطای syntax error در وردپرس

 

خطای برقرار نشدن اتصال به پایگاه داده

این خطا معمولا هنگام نصب قالب یا افزونه رخ می‌دهد. دلیل رخ دادن این خطا نیز این است که وردپرس دسترسی به دیتابیس شما ندارد و در نتیجه شما با خطای error establishing a database connection روبه‌رو می‌شوید.

برای بررسی راه‌های رفع این خطا وارد لینک زیر شوید و خطا را رفع نمایید.

 

خطای صفحه سفید مرگ

زمانی که با این خطا روبه‌رو شوید هیچ متن یا علامت خاصی را مشاهد نمی‌کنید که باعث نگرانی کاربران و مدیر سایت می‌شود. این خطا زمانی رخ می‌دهد که حافظه محدود PHP شما پر شده باشد، نگران نباشید و با خواندن این مقاله این خطا را بررسی و رفع نمایید.

 

خطای 404

خطای 404 یکی از رایج‌ترین خطاها در وردپرس است که در مدت زمان‌های مختلفی ممکن است در سایت شما رخ بدهد و به دلیل آسیب دیدن لینک‌ها در انتقال از سروری به سرور دیگر رخ دهد.

برای بررسی و نحوه رفع خطای 404 بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

خطای سایدبار در وردپرس

خطای سایدبار زمانی رخ می‌دهد که در کدهای html و css پوسته فعال سایت شما مشکلی ایجاد شده باشد. ممکن است یک تگ div بسته نشده باشد و یا ممکن است یک افزونه جدید که نصب کرده‌اید باعث رخ دادن این خطا شود.
برای بررسی دقیق و رفع این خطا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

خطای ویرایشگر کلاسیک متن

اگر از ویرایشگر کلاسیک در وردپرس استفاده می‌کنید، گاهی اوقات ممکن است دکمه‌های ویرایشگر نمایش داده نشوند. این مشکل زمانی رخ می‌دهد که جاوا اسکریپت بهم پیوسته کار نکند یا ممکن است؛ پرونده‌های TinyMCE از دست رفته باشد و یا با افزونه دیگری تداخل داشته باشد.
برای بررسی دقیق و رفع این خطا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

خطای Memory Exhausted

این خطا همانند صفحه سفید مرگ یا مانند این متن می‌تواند باشد:

Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 2348617 bytes) in /home/username/public_html/site1/wp-includes/plugin.php on line xxx

این خطا معمولا زمانی رخ می‌دهد که یک اسکریپت یا افزونه از محدودیت پیش‌فرض، حافظه اختصاص داده شده بیشتر استفاده کند.
برای رفع این خطا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

خطای عدم ورود به پیشخوان

گاهی اوقات ممکن است نتوانید وارد پیشخوان سایت وردپرس خود شوید. ممکن است رمز عبور خود را فراموش کرده باشید و دسترسی به ایمیل بازیابی خود نداشته باشید. یک افزونه یا یک قطعه کدی تلاش می‌کند تا بعضی از تغییرات را در بخش سرپرست ایجاد کند یا به دلیل هک شدن سایت شما، دسترسی شما به پیشخوان قطع شده باشد. نگران نباشید و این مقاله را مطالعه کنید و به راحتی این مشکل را نیز رفع کنید.

 رفع مشکل عدم ارسال ایمیل

عدم دریافت ایمیل از فرم تماس یا اعلان‌ها یکی از رایج‌ترین علامت‌های این مشکل است. این مشکل زمانی رخ می‌دهد که شرکت میزبان وبی که هاست خود را از آنجا تهیه کرده‌اید ماژول ارسال ایمیل را  به دلیل جلوگیری از سواستفاده‌های احتمالی محدود یا غیرفعال کرده‌اند. برای رفع این مشکل کافیست تا مقاله زیر را مطالعه کنید تا به آسانی رفع شود.

رفع مشکل عدم ارسال ایمیل در وردپرس

خطای 403 forbidden

این خطا زمانی رخ می‌دهد که مجوزهای سرور اجازه نمی‌دهد تا به یک صفحه دسترسی داشته باشید. به دلایل مختلفی ممکن است با این خطا مواجه شوید، مانند: پیکربندی نادرست سرور ، مجوزهای نادرست فایل‌ها یا پلاگین‌های امنیتی با کدگذاری‌های اشتباه از رایج‌ترین علت رخ دادن این خطا هستند. برای رفع این خطا کافیست تا مقاله زیر را مطالعه کنید.

بررسی خطای 403 و نحوه رفع آن

خطای عدم خروج از پیشخوان

وردپرس با ذخیره کوکی‌ها در مرورگر باعث می‌شود تا پروسه ورود، به راحتی اتفاق بیافتد؛ زیرا کوکی باعث ذخیره شدن آدرس در مرورگر می‌شود.

زمانی که آدرس‌های موجود در کوکی‌ها با آدرس موجود در تنظیمات ورودی وردپرس سازگار نباشد، طبیعتا وردپرس نمی‌تواند پروسه خروج و ورود را تایید کند. برای رفع این خطا کافیست تا مقاله زیر را مطالعه کنید تا مشکل را به راحتی رفع کنید.

 

با تشکر از این که تا پایان آموزش “بررسی خطاهای وردپرس و نحوه‌ رفع آن” همراه ما بودید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X