چگونه سرعت وب‌سایت را افزایش دهیم؟

سرعت وب‌سایت 6
در این مقاله قصد داریم در مورد سرعت وب‌سایت و عوامل موثر بر افزایش سرعت وب‌سایت را، مورد بررسی قرار دهیم. یکی از مواردی که در دیده‌شدن و موفقیت سایت شما موثر است، سرعت سایت شماست.
به علت پیشرفت روز افزون تکنولوژی، انتظار کاربران نیز در حال افزایش است. زمانی که کاربر وارد یک سایت می‌شود؛ اگر سرعت لود شدن سایت بیش از ۱۰ ثانیه طول بکشد؛ کاربر از دیدن سایت شما منصرف خواهد شد و به دنبال سایت دیگری خواهد رفت.
شما به عنوان طراح سایت باید تمامی موارد مهم و کلیدی که باعث افزایش بازدید سایتتان خواهد شد را کامل در نظر بگیرید و اعمال کنید.
در ابتدا به بررسی اهمیت سرعت وب‌سایت می‌پردازیم.
سرعت وب‌سایت 1

اهمیت افزایش سرعت وب‌سایت

امروزه تعداد سایت‌ها روز به روز در حال افزایش می‌باشد و رقابت بسیار نزدیکی بین دارندگان سایت‌ها برقرار است؛ به همین دلیل شما به عنوان طراح سایت باید به تمامی موارد در طراحی سایت توجه کنید.
اگر سرعت لود سایت شما بیش از ۱۰ ثانیه باشد؛ مخاطب شما، قبل از باز شدن سایت شما دکمه بازگشت را می‌زند و به سراغ سایت رقیب شما خواهد رفت.
برای افزایش بازدید سایت، باید سرعت لود شدن سایت را به کمتر از ۱۰ ثانیه برسانید تا مخاطب شما به دنبال مطلب مورد نظر خود در سایت شما باشد.

برای بررسی سرعت سایتتان به آدرس gtmetrix.com مراجعه نمایید و نام دامنه خود را سرچ نمایید تا سرعت سایت شما بررسی شود.

شما می‌توانید مواردی را که در ادامه گفته خواهد شد را اعمال نمایید و مجددا در این سایت سرعت سایتتان را بررسی نمایید.

به علت استفاده بسیار زیادی که امروزه از وردپرس در طراحی سایت می‌شود؛ ما نیز راهکارهای افزایش سرعت سایت را در وردپرس بررسی می‌کنیم ولی شما می‌توانید این راهکارها را در پروژه‌هایی که با ASP.NET یا PHP و یا غیره انجام شده است، نیز اعمال نمایید.

راهکارهای افزایش سرعت وب‌سایت‌های وردپرسی

سرعت وب‌سایت 2

1- هاست مناسب

زمانی که برای خرید هاست اقدام می‌نمایید بهتر است در مورد شرکت میزبان تحقیق کرده و بهترین میزبان را برای خود انتخاب نمایید که دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته باشند.
هاست‌های رایگان معمولا برای سایت‌های تستی و شخصی که بازدید زیادی ندارد، مناسب است ولی برای سایت‌های پربازدید که هدف آن کسب درآمد می‌باشد، مناسب نیست. به علت فاصله فیزیکی تا سرور، بهتر است از میزبان‌های داخل کشور استفاده نمایید. هاست مورد نیاز خود را از شرکت‌های میزبان با ارائه خدمات و کیفیت بسیار بالا خریداری نمایید.

سرعت وب‌سایت 3

2- قالب مورد استفاده

قالب‌های سنگین با وجود امکانات بسیار زیادی که برای زیبا و جذاب کردن سایت به طراح سایت می دهند، سرعت لود سایت را کاهش می‌دهند.

شما قالب سایت خود را با توجه به مواردی که نیاز دارید، انتخاب نمایید.

قالب‌های پیش‌فرض در وردپرس سرعت لود بسیار خوبی دارند. شما می‌توانید قالب سبکی انتخاب نمایید و برای امکاناتی که نیاز دارید افزونه مورد نظرتان را نصب کنید.

سرعت وب‌سایت 4

3- بهینه کردن تصویر

تصاویر، نقش بسیار مهمی برای جذب مخاطب دارند به همین دلیل استفاده از تصاویر در طراحی سایت اهمیت بسیار زیادی دارد.

شما باید از ابعاد مناسب، در طراحی سایت خود استفاده نمایید. تصاویر با ابعاد بزرگ به علت حجم قابل توجهی که اشغال می‌کنند موجب کند‌شدن سرعت لود سایت می‌گردند.

سرعت وب‌سایت 5

4- بهینه کردن صفحه اصلی وب‌سایت

صفحه اصلی سایت سهم بیشتری از بازدیدها را به خود اختصاص می‌دهد. جذابیت این صفحه و مطالب آن موجب جذب کاربر و ادامه بازدید از صفحات دیگر می‌شود.
سعی کنید در صفحه اصلی سایت، موارد اصلی را ذکر کنید و مطالب مورد استفاده در سایت را با ذکر عنوان و دسته‌بندی در صفحه اصلی قید نمایید.

همچنین اگر سایت وردپرسی دارید مقاله افزایش سرعت سایت وردپرس را بخوانید.

از گذاشتن بیش از حد تبلیغات خودداری نمایید و سعی کنید صفحه اصلی در عین سادگی، برای مخاطب جذاب باشد.

سرعت وب‌سایت 6

5- ایجاد امنیت در وردپرس

امروزه برخی از رقبا اقدام به هک سایت، رقیب خود می‌کنند. شما به عنوان طراح سایت باید امنیت سایت خود را افزایش دهید تا از هک‌شدن و دزدیده‌شدن پهنای باند هاست خود جلوگیری نمایید.

با تشکر از این که تا پایان مقاله “چگونه سرعت وب‌سایتم را افزایش دهم؟” همراه ما بودید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X