همه چیز در مورد ربات تلگرام و هاست ربات تلگرام

ربات تلگرام

ربات تلگرام یکی از حساب‌های کاربری تلگرام است که از زمان افزون این قابلیت جدید به تلگرام، ضمن اینکه باعث شده به کاربران تلگرام خدمات بسیار مفید و ارزشمندی ارائه دهد؛ افراد زیادی از آن به نحو احسن استفاده می‌کنند و آن را به‌عنوان یک منبع درآمدی فوق‌العاده تلگرامی تبدیل کرده‌اند.

آشنایی با ربات‌های تلگرام

ربات تلگرام همان‌طوری که خدمت شما عرض کردم یکی از امکانات ، خدمات و یا بهتره بگم یکی از حساب‌های کاربری تلگرام است. که روزانه تعداد آن‌ها روبه‌ افزایش هستند و دلیل آن محبوبیت و کاربردی‌بودن آن می‌باشد. ربات‌های تلگرام توسط کاربران ساخته می‌شوند و عملکرد آن‌ها را نیز خود سازنده یعنی کاربران مشخص می‌کنند.

ربات‌ها برنامه‌های شخص ثالث یا واسط (رابطی میان تلگرام و کاربران) هستند که در تلگرام اجرا می‌شوند. کاربران با ارسال پیام‌ها ، دستورات و درخواست‌های درون‌خطی می‌توانند با ربات‌ها ارتباط برقرار کنند.

ربات تلگرام چیست 1

جهت آشنایی بیشتر با ربات‌های اینلاین و درخواست‌های درون‌خطی ارسال شده به آن‌ها به مقاله ربات اینلاین مراجعه کنید.

ربات‌ها نیز معمولاً براساس سلیقه و علاقه کاربران ، نیازمندی‌های شرکت ، سازمان‌ها ، کارفرمایان و همچنین بر اساس نیازمندی‌های روز کاربران، ساخته می‌شوند که این نیز یکی از روش‌های کسب درآمد از طریق تلگرام شناخته شده است.

تعریف ربات‌های تلگرام، برای برنامه‌نویسان 

ربات تلگرام یکی از بخش‌های مهم و اساسی تلگرام است. که تنها برنامه‌نویسان می‌توانند عملکرد آن را مشخص کنند.

ربات‌های تلگرام نوعی حساب کاربری ویژه است که برای ارسال و دریافت اتوماتیک پیام‌ها طراحی شده‌است. کاربران می‌توانند با ارسال دستورات گوناگون با ربات‌های تلگرام در ارتباط باشند، این ارتباط می‌تواند در یک مکالمه شخصی و یا در یک گروه ایجاد شود.

شما می‌توانید ربات خود را با استفاده از API تلگرام و از طریق درخواست‌های HTTPS مدیریت کنید.

به عبارت ساده‌تر:

ربات‌های تلگرام یکسری دستوراتی را دریافت می‌کند (به عبارتی دیگه کاربران یکسری دستوراتی رو برای ربات تلگرام ارسال می‌کنند) و بر اساس شرط‌هایی که برنامه‌نویس ربات برای این دستورات قرار داده، جواب‌های لازم برای کاربران ارسال می‌شوند.

ربات تلگرام چیست 2

تاریخچه ربات تلگرام 

برنامه پیام‌رسان تلگرام برای اولین‌بار در ۱۴ آگوست ۲۰۱۳ برای آیفون راه‌اندازی شد و بعد نسخه آلفا برای اندروید را در ۲۰ اکتبر ۲۰۱۳ بیرون داد. که پس از مدتی امکاناتی جدید نظیر ربات تلگرام به آن افزوده شد.

که این قابلیت مورد استقبال خیلی‌ها قرار گرفت؛ و در ابتدا نیز ربات‌های تلگرام ویژگی‌های اندکی داشت. ولی هر از گاهی در هر به‌روزرسانی تلگرام علاوه بر اینکه امکانات جدیدی به خود تلگرام افزوده می‌شد. ویژگی‌های ربات تلگرام نیز بیشتر می‌شدند.

ربات تلگرام چیست 3

اهمیت استفاده از ربات تلگرام

اهمیت استفاده از ربات‌های تلگرام به خدمات ، امکانات جدید و مناسب و هم‌چنین مرتبط با کسب‌وکارهایی که در اختیارمان قرار می‌دهد برمی‌گردد. که این امر باعث تسریع در روند انجام کار سازمان‌ها ، شرکت‌ها به‌ویژه کسب‌وکارهای تلگرامی و نیازهای روزانه افراد و کاربرانی که از ربات‌ها استفاده می‌کنند، می‌شود.

و این روزها ربات‌های تلگرام بسیاری از مشکلات و مراحل سخت بسیاری از کارهای مختلف را ساده کرده‌اند. کافی است که درخواست موردنظر را برای ربات ارسال کرده و خروجی دلخواهتان را دریافت کنید.

اگرچه برخی از این ربات‌ها پس از مدتی ‍پشتیبانی نشده و از کار می‌افتند. ولی تا زمانی که فعال‌اند بسیار کار را جلو می‌برند.

که حتی می‌توانند گزینه بسیار مناسبی برای جایگزین نیروی انسانی شوند و منجر به کاهش هزینه‌های اضافی و به‌مراتب باعث افزایش کیفیت کارها نیز می‌شود.

و به همین دلیل  اغلب کسب‌وکارها جهت افزایش راندمان کار و کیفیت سازمان خود از ربات‌ها جهت سیستم‌سازی کارهای خود استفاده می‌کنند.

ربات تلگرام چیست 4

نحوه کارکرد ربات ها

 

به دلیل اینکه ربات‌ها اعم از ربات‌های تلگرام می‌توانند کارها را بر اساس برنامه‌ریزی قبلی و بدون هیچ‌گونه خطایی انجام دهند. که کیفیت کارایی بسار بالایی دارند و درصد خطاهای آن‌ها نیز کم می‌باشد که البته تنها سازنده ربات‌ها می‌تواند اعلام کند.

که این مورد برای ربات‌های تلگرام نیز صدق می‌کند. یعنی تنها یک برنامه‌نویس ربات تلگرام می‌تواند یک ربات تلگرامی را با بهترین کیفیت ، کمترین خطا و با عملکرد و کارایی بالا بسازد.

تا بتواند خدمات و امکانات مفید و سودمندی را در اختیار کاربران و استفاده‌کنندگان قرار دهد. البته عملکرد و یا بهتره بگم نتیجه و خروجی ربات‌ها می‌توانند بیانگر حرفه‌ای بودن ربات‌ها، سازنده و برنامه‌نویس ربات‌های تلگرام باشد.

که عموم استفاده‌کنندگان می‌توانند آن را به‌خوبی تشخیص دهند و دلیل اصلی اهمیت استفاده از ربات‌های تلگرام از جهت محبوبیت و استفاده بی‌شماری از کاربران تلگرام است که خیلی‌ها آن را به یک منبع درآمدی فوق‌العاده برای خود و سازمان‌ها تبدیل کرده‌اند.

ربات تلگرام چیست 5

کاربرد و مزایای ربات تلگرام

کاربرد و مزایای ربات‌های تلگرام به‌گونه‌ای هستند که می‌توانند تمام نیازهای کاربران را در بستر تلگرام رفع کنند. چرا که امروزه ربات‌های تلگرام به‌سرعت در حال افزایش هستند.

و عرضه ساخت ربات‌ها بر تقاضا پیش گرفته شده‌است و به همین دلیل برای کارهای عمومی از جمله ساخت نظرسنجی‌ها ، مسابقات ، ارسال ایمیل ، شبکه‌های اجتماعی و ارتباط با دیگران به‌ طور ناشناس و حتی جهت ساخت ربات‌های تلگرام، ربات‌هایی به طور رایگان ساخته شده است.

و برای کارهای خصوصی ربات‌های نیز وجود دارد که ممکنه بسته به خدمات و امکاناتی که در اختیار شما قرار داده می‌شود. ربات‌های غیررایگان وجود داشته‌باشه. (هزینه ربات‌ها باتوجه‌ به خدمات ارائه شده می‌توانند متفاوت باشند؛ یا به‌صورت هفتگی – ماهانه – سالانه  باشند.)

که این نمونه‌ای از مزایا و کاربردهای ربات‌های تلگرام می‌باشد.

جهت مشاهده تمام مزایا و کاربردها و اینکه در کجاها می‌توان از ربات‌ها استفاده شود به صفحه کاربرد ربات‌های تلگرام مراجعه نمایید.

ربات تلگرام چیست 6

چگونه یک ربات تلگرام بسازیم؟ربات تلگرام چیست 7

ساخت ربات تلگرام شامل چند مرحله است.

از ساخت حساب کاربری آن تا جان‌بخشی به ربات تلگرام باید چند مرحله را طی کرد.

مراحل ساخت ربات تلگرام به شرح ذیل می‌باشند:

  1. ساخت حساب کاربری
  2. یادگیری زبان برنامه‌نویسی
  3. تهیه فضای کارکرد ربات (هاست ربات تلگرام)
  4. آشنایی با رابط کاربری (Telegram bot api)
  5. ساخت ربات (شروع برنامه‌نویسی ربات تلگرام)
  6. تحلیل و بررسی عملکرد و رفع خطاهای برنامه‌نویسی آن
  7. ربات ساخته شد.

که این مراحل ویژه برنامه‌نویسان ربات‌های تلگرام می‌باشد. کسانی که دانش برنامه‌نویسی دارند و می‌توانند از دانش خود برای ساخت ربات‌های تلگرام بر اساس نیازهای خود و هم برای دیگران کسب درآمد کنند.

ناگفته نماند که یکی از مهم‌ترین عوامل در کیفیت و سرعت ربات ما، هاست آن است.

شرکت زرین‌هاست سرویسی با نام “هاست ربات تلگرام” برای مشتریانش فراهم نموده تا مشتریان با هزینه مناسب بتوانند هاستی با کیفیت را در اختیار داشته باشند، و با اطمینان خاطر به سوی موفقیت بشتابند.

برای خرید این سرویس کافیست در سایت ثبت‌نام/ورود نمایید و با ورود به بخش سرویس‌ها، زیر شاخه “هاست ربات تلگرام” پلن‌های موجود را مشاهده نمایید و باتوجه‌به نیازتان خریدتان را انجام دهید.

ربات تلگرام چیست 8

ربات‌ها یا… های دیگری هم وجود دارند که می‌توانند برای شما یا پولی یا حتی رایگان ربات‌های مشخصی را بسازند. که این ربات‌های ساخته شده تنها یکسری امکانات و خدمات محدودی را در اختیار شما قرار می‌دهند. و البته می‌توانند برخی از نیازهای شما را نیز رفع نمایند.

کسب درآمد از ربات تلگرامربات تلگرام چیست 9

کسب درآمد از ربات تلگرام عامل محرک کاربران تلگرام می باشد. به‌گونه‌ای که وجود گسترده ی افراد در تلگرام همین عامل می‌تواند باشد. که باعث شده روزبه‌روز تعداد کاربران تلگرام افزایش یابد.

کسب درآمد از ربات تلگرام روش‌های متفاوتی دارد در واقع که زیر مجموعه روش‌های کسب درآمد از طریق تلگرام است. که یکی از رایج‌ترین روش‌های کسب درآمد از طریق ربات تلگرام در واقع همان ساخت ربات‌های تلگرام است.

افراد زیادی هستند که دوست دارن یک ربات تلگرام داشته باشند و حاضرند هزینه‌هایی را نیز برای ساخت ربات تلگرام حرفه‌ای و یا ساده پرداخت نمایند. پس شما با یادگیری برنامه‌نویسی ساخت ربات تلگرام می‌توانید از این روش کسب درآمد کنید.

ربات‌های پرکاربرد

ربات‌های تلگرام آهنربای کاربران تلگرام می‌باشد.

و یکی از دلایل اصلی استفاده کاربران از تلگرام است. همان‌طوری که می‌دانید تلگرام یکی از پرطرف‌دارترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان فعلی دنیا محسوب می‌شود که به‌شدت در بین کاربران به‌ویژه کاربران ایرانی محبوب شده است.

یکی از قابلیت‌های جالبی که تلگرام دارد، مربوط به ربات‌های آن می‌شود. تنوع ربات‌های تلگرام و سرویس‌هایی که توسط آن‌ها ارائه می‌شود بسیار گسترده و زیاد است. بنابراین شاید این سؤالات در ذهن شما هم ایجاد شوند اینکه :

  • بهترین ربات‌های تلگرام (Telegram Bot) کدام‌اند؟
  • ربات‌های پرطرف‌دار تلگرام کدام هستند؟
  • کاربران از کدام ربات‌ها بیشتر استفاده می‌کنند؟

و در کل بخواهید با پرکاربردترین ربات‌های تلگرام آشنا شوید.

این جا می‌خواهم فقط ۳ نمونه از بهترین ربات‌های تلگرام را به شما معرفی کنم.

ربات تلگرام چیست 10

 ربات GetPublicLinkBot

در بسیار از کانال‌ها و گروه‌هایی که در آن‌ها عضو هستیم ممکنه که فیلم‌های آموزشی ، سینمایی ، طنز و درکل ممکنه که فایل‌های چندرسانه‌ای حجیم چند گیگابایتی ارسال نمایند و شما بخواهید که آن‌ها را دانلود نمایید.

ربات GetPublicLinkBot به شما کمک می‌کنه که بتونید هر فایل را دانلود نمایید.

در واقع ربات GetPublicLinkBot لینک دانلود مستقیم فایل‌ها رو تولید و در اختیار شما قرار می‌دهد و فرقی نمی‌کند که فایل شما کم‌حجم و یا پرحجم باشد.

این ربات بهترین ربات در زمینه دانلود فایل‌ها از تلگرام می‌باشد.

 ربات VoteBot

ربات VoteBot بهترین ربات در زمینه ایجاد نظرسنجی در کانال‌ها و گروه‌ها می‌باشد. طرز استفاده از ربات VoteBot بسیار ساده است و این موضوع سبب شده که این ربات به یکی از بهترین و پرکاربردترین ربات‌های تلگرام تبدیل شود.

این ربات خدمات بسیار مفیدی را در اختیار مدیران گروه‌ها و کانال‌ها قرار داده‌است.

 ربات Wiki

ربات Wiki در واقع همان ربات ویکی‌پدیا است که بسیار کاربردی عمل می‌کند. با استفاده از این ربات می‌توانید خیلی سریع جزئیات و اطلاعات مربوط به یک موضوع خاص را از طریق ویکی‌پدیا در گفتگوهای خود اشتراک‌گذاری کنید.

مثلاً تصور کنید که در حال صحبت در مورد کارخانه‌های سازنده خودرو هستید و اطلاعاتی را در مورد شرکت بی‌ام‌دبلیو (BMW) ارائه می‌کنید و تمایل دارید منبعی برای این اطلاعات ارسال کنید.

در این شرایط کافیست عبارت wiki Bmw@ را تایپ و اولین گزینه نمایان شده را انتخاب کنید تا لیست دسترسی به صفحه توضیحات بی‌ام‌دبلیو در ویکی‌پدیا ارسال شود.

در واقع این ربات منبع جستجو در بستر سایت Wikipedia می‌باشد. که جهت راحتی بیشتر کاربران ویکی‌پدیا این ربات ساخته شده تا بتوانند در تلگرام اطلاعات موردنظر خود را پیدا نمایند.

و این ربات تنها مقالات مرتبط را به همراه آدرس آن‌ها در سایت را برای کاربران نشان می‌دهد که برای مطالعه کامل مقاله باید به سایت ویکی‌پدیا مراجعه کنند.

 

ربات تلگرام چگونه کار می‌کند؟

ربات‌های تلگرام بر اساس درخواست‌های که به آن‌ها ارسال می‌شوند نتیجه مربوطه را برای کاربران ارسال می‌کنند. و اینکه ربات‌ها چگونه کار می‌کنند را بیشتر سازنده آن‌ها مشخص می‌کند. و همه ی ربات‌ها در حالت پیش‌فرض تنها یک دکمه جهت شروع کارکردن با ربات را دارند.

نام دکمه شروع‌کننده کار با ربات‌های تلگرام ” شروع ” یا ” START ”  می‌باشد که این در واقع عنوان دکمه است. که انتخاب یا زدن این دکمه یک دستوری به ربات ارسال می‌شود که بیانگر شروع جلسه کاری یا گفتگو با ربات می‌باشد. قبل از ساخت ربات تلگرام درباره فرق http با https نیز بخوانید.

دستور  دکمه ارسال درخواست جهت شروع کار با ربات Start / می‌باشد. و این اولین دستوری است که در ارتباط با ربات‌های تلگرام ارسال می‌شود.

که بعداً  می‌توانید برای این درخواست نتیجه‌های مختلفی را برای کاربران ارسال کنید. از جمله پیام‌های خوشامدگویی ، آموزش نحوه کار با ربات‌ها ، اعتبارسنجی‌های کاربر و هر مورد دیگری را می‌توان برای کاربران نشان داد.

و در کل همان‌طوری که خدمت شما عرض کردم چگونگی کارکرد ربات بر اساس درخواست‌ها و دستوراتی است که به آن ارسال می‌شود.

 

انواع ربات‌های تلگرام

ربات‌های تلگرام انواع متفاوتی دارند که بسته به کاربرد و کارایی، آن‌ها را می‌توان در دسته‌های مختلفی جا داد.

و ذکر این نکته حائز اهمیت است که تعداد ربات‌های تلگرام زیاد است و روزبه‌روز در حال گسترش هستند و بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود.

و دنیای مجازی نیز با شبیه‌سازی دنیای واقعی شکل‌گرفته است و هر چیزی که در دنیای واقعی وجود دارد را می‌توان در دنیای مجازی پیدا کرد.

از جمله کسب‌وکارها ، شرکت‌ها ، خدمات ارائه شده و غیره.

ایده ساخت کسب‌وکارهای آنلاین هم از دنیای واقعی نشأت می‌گیرد و به همین دلیل مشاهده می‌کنید که در دنیای واقعی فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها مایحتاج روزانه مردم را رفع می‌کنند.

که در مقابل هم فروشگاه‌های آنلاین (مجازی) جهت تسریع در روند خرید مردم و ارائه خدمات باکیفیت ساخته شده‌اند. و بسیاری از موارد دیگر…

که هر کدام از این کسب‌وکارها صنف خاص خود را دارند. حالا در مقابل همین مورد برای ربات‌های تلگرام نیز صدق می‌کند که باتوجه‌به کسب‌وکارهای ساخته شده، ربات‌هایی با همان خدمات ایجاد شده‌اند.

مانند ربات‌های فروشگاهی ، آموزشی و خدماتی. پس می‌توان نتیجه گرفت که ایده‌های ساخت ربات‌ها نیز به  همین‌گونه هستند.

ربات تلگرام چیست 11

لینک‌های ربات تلگرام

هر ربات تلگرامی که ساخته می‌شود حاوی یک یوزر نیم و لینک منحصربه‌فردی است تا بتوان از طریق آن به ربات متصل شد. در انتخاب یوزر نیم باید دقت کنید؛ چون هر چه مرتبط باشد باعث میشه میزان درصد شناخت و اعضای ربات شما به‌مراتب افزایش یابد.

امروزه نسبت به قبل انتخاب یک یوزر نیم برای ربات مورد نظرمون بسیار سخت شده است. چون که همه، آنها را از قبل انتخاب کرده‌اند. اما ترفندهای بسیار جالبی نیز وجود داره تا بتوانید یک یوزرنیم خوب و ساده و همچنین مرتبط پیدا کنید.

هم چنین نحوه ساخت لینک‌های ربات تلگرام بسته به‌حساب کاربری ربات شماست. که در مقاله بالایی که ذکر شده با نحوه ایجاد لینک‌های تلگرام آشنا خواهید شد.

ربات تلگرام چیست 12

تفاوت‌های ربات تلگرام با افراد

تفاوت ربات‌های تلگرام نیز در عملکرد و تصمیم‌گیری‌های آن‌هاست. که افراد ربات‌های تلگرام را می‌سازند و ربات‌ها کارهای افراد را طبق تصمیمات از قبل تعیین شده توسط سازنده آن‌ها انجام می‌دهند.

ربات تلگرام تفاوت‌های فراوانی با انسان‌ها دارند که بارزترین آنها عمل بدون توقف و خستگی‌ناپذیر آن‌ها باکیفیت تعیین شده توسط انسان‌ها است.

ربات تلگرام چیست 13

و همچنین موارد زیر از جمله تفاوت‌های ربات تلگرام با انسان‌ها است.

قابلیت پرداخت درون تلگرامی

قابلیت پرداخت درون تلگرام یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین قابلیتی است که در ربات‌های فروشگاهی و یا هر رباتی که محصولات یا خدماتی جهت فروش دارد، موردنیاز است. ولی این قابلیت در حال حاضر برای کشور ما غیرفعال است. ولی گزینه‌های دیگری جهت جایگزین این قابلیت وجود دارد.

و به همین دلیل برای ساخت ربات فروشگاهی با قابلیت پرداخت باید از روش‌های دیگری استفاده کرد. در واقع می‌توان از سرویس‌های پرداخت آنلاین جهت افزودن قابلیت پرداخت به ربات‌ها استفاده نمود.

همان‌طوری که قبلاً خدمت شما گفته شد، ربات تلگرام یکی از منابع کسب درآمد از طریق تلگرام است؛ و افراد زیادی هستند که در حال بازاریابی در تلگرام جهت فروش محصولات، خدمات، کمپین‌های تبلیغاتی هستند.

و کاربران را جهت پرداخت هزینه‌های مربوطه  آن‌ها به ربات‌های دارای قابلیت پرداخت منتقل می‌کنند؛ و همان‌طوری که خدمت شما گقته شده یکی از مزایا و کاربردهای ربات تلگرام ارتباط با سرویس‌دهند‌ه‌ها است.

که در این مورد ربات‌ها جهت ایجاد لینک‌های پرداخت و انتقال کاربران به درگاه پرداخت از سرویس‌های پرداخت آنلاین استفاده می‌کنند. که روش کارکردن با آن‌ها بسیار آسان است.

جهت مشاهد بهترین سرویس‌دهندگان پرداخت آنلاین مقاله ۲۰ سرویس‌دهنده پرداخت آنلاین اطلاعات سودمندی را در اختیار شما قرار می‌دهد. که زرین پال نام و برند معروف در ارائه خدمات پرداخت آنلاین است.

ربات تلگرام چیست 14

بدست آوردن موقعیت کاربران تلگرام توسط ربات

بدست آوردن موقعیت کاربران تلگرام تنها توسط ربات تلگرام انجام می‌شود.

این نیز یکی از کاربردهای ربات تلگرام است تا اینکه بتوان موقعیت فعلی کاربرانی که در حال ارتباط با ربات‌ها هستند را بدست آورد. اما…

چگونه می‌توانیم موقعیت کاربران تلگرام را بدست آوریم؟

سؤالی که در ذهن اکثر افراد خطور می‌کند. که جهت بدست آوردن موقعیت آن‌ها  باید از دستورات برنامه‌نویسی ربات تلگرام استفاده کنیم. و این قابلیت دریافت موقعیت کاربران را در ربات فعال کنیم.

و در واقع بدون اجازه کاربران نیز ربات این دسترسی را ندارد که موقعیت آن‌ها را بدست آورد. بلکه این امکان در اختیار کاربران قرار داده می‌شود و از آن‌ها درخواست ارسال موقعیت مکانی می‌شود. و زمانی که کاربر قبول کند ربات می‌تواند مختصات جغرافیایی موقعیت آن‌ها را شناسایی کند.

فعال‌کردن قابلیت دریافت موقعیت کاربران تنها توسط دکمه‌های ربات انجام می‌شود. آموزش ساخت دکمه‌ها در ربات به شما کمک می‌کند.

ربات تلگرام چیست 15

بدست آوردن شماره تماس کاربران توسط ربات تلگرام

بدست آوردن شماره تماس کاربران نیز توسط ربات تلگرام انجام می‌شود. و همانند نحوه بدست آوردن موقعیت کاربران می‌باشد. یعنی ربات در حالت پیش‌فرض این دسترسی دریافت شماره تماس کاربران رو ندارد و باید این قابلیت رو از طریق دستورات برنامه‌نویسی ربات تلگرام فعال‌ کرد.

و درخواست ارسال شماره تماس را برای کاربران ارسال کرد و پس از تأیید توسط کاربر، ربات قادر به دریافت شماره تماس کاربر خواهد بود. در واقع خود کاربر شماره تماس خود را برای ربات به‌صورت یک مخاطب به همراه نام و نام خانوادگی در پروفایل خود ست کرد بود ارسال می‌کند.

جهت فعال‌کردن قابلیت دریافت شماره تماس کاربران در ربات باید با نحوه ایجاد دکمه‌ها آشنا شوید که آموزش ساخت دکمه‌های در ربات راهنمای شما در این زمینه می‌باشد.

ربات تلگرام چیست 16

امنیت اطلاعات کاربران (هک توسط ربات تلگرام)

آیا ربات تلگرام می‌تواند اطلاعات گوشی‌ام را هک کند؟ 
ربات تلگرام چه دسترسی‌هایی دارد؟

این از جمله سؤالاتی است که در ذهن کاربران تلگرام وجود دارد و باعث نگرانی آنها شده است. ولی تلگرام تمرکزش بروی سرعت و امنیت است. و همان‌طوری که در معرفی ربات تلگرام خدمت شما گفته شد، ربات تلگرام در واقع یک حساب کاربری است. و دسترسی‌های محدودی در بستر تلگرام دارد.

ربات تلگرام چیست 18

از نظر علمی اگر ربات تلگرام را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم و به خروجی‌های API تلگرام دقت کنیم ملاحظه خواهیم کرد که ربات تلگرام مانند دیگر کاربران تلگرام یک حساب کاربری است که طبیعتاً بیشترین دسترسی که می‌تواند داشته باشد به‌اندازه دسترسی‌های یک کاربر عادی در تلگرام خواهد بود.

بنابراین، هنگامی که از یک ربات تلگرام استفاده می‌کنیم باید توجه داشته باشیم که ربات تلگرام هم همان اطلاعاتی را از ما مشاهده می‌کند که یک کاربر دیگر می‌بیند.

که این اطلاعات شامل اطلاعات پروفایل کاربری که در برگیرنده نام ، نام خانوادگی ، شناسه کاربری یا آی دی ، شماره تماس و موقعیت کاربران و همچنین تصاویر پروفایل آن‌ها است؛ و این در واقع تمام اطلاعاتی است که یک ربات تلگرام می‌تواند از کاربران دریافت کند.

نکته ۱ :  ربات‌های تلگرام نمی‌توانند بدون اجازه کاربر موقعیت و شماره تماس کاربران را بدست آورند. یعنی ربات درخواست ارسال موقعیت و شماره تماس را برای کاربران ارسال می‌کنند و در صورت موافقت کاربر می‌تواند موقعیت و شماره تماس خود را در ربات به اشتراک بگذارد.

 

امنیت ربات‌های تلگرام

ربات تلگرام چیست 19
همچنین در مورد ربات‌های مدیریتی که شامل ربات‌های مدیریت گروه‌ها و کانال هاست و یا هر ربات تلگرامی که به‌قصد جاسوسی در یک گروه به کار گرفته شود همین اطلاعات را در مورد همه ی کاربران می‌تواند ببیند یا اصطلاحاً به موارد ذکر شده دسترسی دارد.
در این حالت نتیجه می‌گیریم که ربات‌ها به اطلاعاتی خارج از این‌ها از جمله  اطلاعات (داده‌های) گوشی ، مکالمات ، تماس‌ها و … دسترسی ندارند.
بنابراین، نمی‌توانند فعالیت مخربانه‌ای داشته باشند و حداکثر کاری که می‌توانند انجام دهند جمع‌آوری شناسه‌ها و پیام‌های کاربران یک گروه و ارسال به سرور خود ربات است.
برای اینکه بدانیم یک ربات تلگرام به چه اطلاعاتی می‌تواند دست یابد، باید میزان دسترسی آن ربات را در نظر بگیریم. و همان‌طوری که گفته شد دسترسی ربات تلگرام حداکثر به‌اندازه یک کاربر عادی است.
بنابراین، یک ربات تلگرام نه می‌تواند در گوشی شما جاسوسی کند، نه به رمزهای شما یا موقعیت مکانی شما دسترسی دارد، نه می‌تواند عکس‌های گالریتان را برای کسی بفرستد. خصوصاً بسیاری از ربات‌های تلگرام سطح دسترسی محدودتری هم دارند.
و  هم چنین با فعال‌کردن قابلیت حریم خصوصی ربات ( privacy mode ) می‌توان دسترسی ربات را در گروه‌ها محدود کرد.

ربات تلگرام چیست 20

privacy mode telegram bot یا حالت حریم خصوصی ربات تلگرام چیست ؟

حالت حریم خصوصی ربات تلگرام قابلیتی است که تنها در گروه‌های تلگرام مورداستفاده می‌شود. که قابلیت فعال یا غیرفعال‌شدن را دارد که تنها سازنده ربات می‌تواند آن را مدیریت کند.

در این مورد سازنده ربات در واقع شخصی است که حساب کاربری ربات تلگرام را می‌سازد و با برنامه‌نویس فرق می‌کند.

 

اما حالت حریم خصوصی ربات‌های تلگرام یا بهتره از این به بعد با نام Privacy Mode از آن یاد کنیم. همان‌طوری که خدمت شما گفته یک قابلیتی برای گروه‌های تلگرام است که اگر فعال شود، ربات می‌تواند به همه ی پیام‌های کاربران از جمله درخواست‌های ارسالی به گروه دسترسی داشته باشه و آن‌ها در صورت لزوم پردازش کند.

هم‌چنین باید در ابتدا ربات را در گروه عضو کرد تا بتواند از این قابلیت استفاده کند یا این قابلیت برای ربات تلگرام در گروه کاربرد داشته باشد.

ربات تلگرام 1

 

با تشکر از این که تا پایان آموزش “همه چیز در مورد ربات تلگرام و هاست ربات تلگرام” همراه ما بودید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X